KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14204465
nr 1420 4465
Nils Rundgren Björnjägaren
(1890-1971), Sverige
Blandteknik, bildmått: 35x33cm, yttermått inklusive ram: 49x46cm. Ej signerad
Nils Rundgren, Björnjägaren, född 1890, död 1971, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:03:16
27/9 18:58:16
27/9 18:58:49
Nils Rundgren Björnjägaren
Läs mer om Nils Rundgren Björnjägaren